Сама чарівн і приваблива.

Що означають слова «красива фігура»? У кожного часу і народу завжди були свої ідеали жіночої краси, у тому числі ідеали красивої фігури.

Вага і здоров’я

Опубликовано 18.04.2010  Опубликовал: admin 

Напевно, важко знайти хоч одну жінку, що була б задоволена своєю вагою. Повні жінки рідко себе люблять. Дивитися в дзеркало – для них суцільний розлад. Правда, зустрічаються такі рідкісні натури, яких, здавалося б, зовсім не бентежить їхня вага. Однак, як правило, це стосується тих, хто взагалі мало звертає уваги на зовнішність. Адже насправді дійсна жінка не може пишатися обвислим животом, задишкою і в’ялою шкірою. Але що стосується чоловічих симпатій, то до цього в сучасних психологів і психотерапевтів неоднозначне відношення. Відомо, що деяким чоловікам подобаються жінки-товстушки. Адже чоловік підсвідомо вважає ідеалом жінку здорову, добру і веселу матір сімейства. Любою мріє про вірну, люблячу подругу, охоронницю домашнього вогнища. А від повної жінки віє теплом, ласкою і чимось материнським. Однак психоаналітиками помічено, що повних жінок люблять в основному інфантильні чоловіки, ті, хто шукає теплого плеча і міцної опори. Якщо є попит, то найдеться і покупець. «Якщо мене люблять повної, те навіщо мені худнути?» – так думають багато товстушок. Але часто обманюються. А коли ілюзії розбиваються, кидаються худнути, починається дійсна атака на тучність. Звичайно, зайва вага не прикрашає ніяку жінку. Їй може лише так здаватися, оскільки витонченої вона себе або не знає, або не хоче знати. Красива жінка – це жінка струнка. Коли повна жінка худне, вона стає привабливої, якщо, звичайно, худне з розумом і в міру. Вона починає вірити в себе, а це може в корені змінити її долю. Якщо ж, навпроти, у силу різних причин, жінка починає обростати зайвими кілограмами, це здатно вибити неї з колії і змусити запекло страждати. Повнота приведе до передчасної старості і хвороб. Від гладких жінок частіше ідуть чоловіки, їм майже завжди відмовляють у престижній роботі, де цінуються зовнішні дані. Саме повна жінка більше усіх випробує приниження, стреси, що неминуче приведе до важких комплексів і психологічних травм. Як же визначити границі своєї нормальної ваги? Насамперед кожній жінці необхідно враховувати особливості будівлі своєї фігури. Усі має значення: і загальна структура тіла (тип конституції), і ширина пліч, і розміри грудної клітки і т.д.  Вага насамперед залежить від росту. На співвідношенні росту і ваги ґрунтуються по формулі Брона, по якій ідеальна вага тіла в кілограмах повинний дорівнювати росту в сантиметрах мінус 100 (при росту до 160 див). При росту від 165 до 180 див необхідно віднімати 105 див. При росту вище 180 див віднімати 110.Таблиця нормальної ваги, що приводиться, тіла заснована на статистичних даних.

Існує думка, що збільшення ваги тіла в зв’язку зі старінням є нормальним. Збільшення відбувається за рахунок відкладення жиру, тому що м’язова маса в похилому віці зменшується, тому вага повинна б у зв’язку з цим теж знижуватися. У старих досить часто спостерігається і падіння ваги, причинами якого є атрофія м’язів і відсутність апетиту, що виникає внаслідок склерозу артерій мозку.

Не можна забувати, що зайва вага – це не завжди ознака зайвого жиру в організмі. Якщо у вас широка кіста, а м’яза в порядку, то вас не повинно лякати наявність декількох зайвих кілограмів. Цілком можливо, що ви відноситеся до розряду великих, добре скроєних натур. Якщо ж ваша вага в нормі, але вам усе-таки здається, що необхідно схуднути, то зверніть увагу на ваші м’язи. Якщо вони худою і в’ялі, це говорить, що у вас під шкірою зайвий жир. Він те, що і викликає дряблость. Звичайно людини, що вернулись з відпустки, зустрічають питанням: «Скільки кілограмів набрали?» чи Дійсно збільшення завжди говорить про поліпшення здоров’я? На жаль, помилкова думка про те, що повнота свідчить про здоров’я, а худорба – показник хворобливості, усе ще не рідко. Жирова тканина – неодмінна складова частина кожного живого організму. Необхідна вона і людині. Помірна кількість жиру під шкірою охороняє м’язи і нерви від забитих місць і переохолодження. Визначений мінімум жиру у внутрішніх органах утримує них у покладеному місці, оберігає від зайвої рухливості, травм і струсів. Нарешті, жир служить енергетичним запасом, що при необхідності може бути використаний для корисної роботи. При нормальних умовах кількість жиру в чоловіків складає одну двадцяту, а в жінок одну шістнадцяту частину ваги тіла. Близько 75 % усього жиру розташовується безпосередньо під шкірою.

У жінок деяка кількість жиру розташована між м’язовими волокнами і навіть усередині кожного такого волокна. М’язовий жир трохи знижує силу жінки, але зате робить її руху більш м’якими, плавними, граціозними. Такий жир не може видалити найенергійніше фізичне тренування. Однак якщо деякий мінімум жиру в тілі людини є корисним і навіть необхідним, то надлишок його чреватий великими небезпеками. Почавши розростатися, жирова тканина поводиться як дійсний паразит. Вона відволікає кров, а виходить, живильні речовини і кисень, від життєво важливих тканин і органів і росте за їхній рахунок. Так утвориться зачароване коло – чим більше жиру, тим менше рухливість людини. Розірвати це порочне коло можна тільки рішучою зміною режиму руху і харчування. Французи говорять, що існує три стадії повноти: перша стадія викликає заздрість, друга – глузування, третя – співчуття. Люди, що страждають ожирінням, живуть менше худих. Статистичні дані говорять, що середня тривалість життя в повних на 7—10 років менше, ніж у худих, причому різниця тим більше, чим вище вік порівнюваних груп людей. З кожних 100 тучников у 50–60 чоловік підвищений кров’яний тиск; у 2–3 рази частіше бувають стенокардія й інфаркт міокарда. Кожен тучник навіть у молодому віці вже страждає загальним атеросклерозом і серцевою слабістю. Початківець повніти людину, що має в 35–40 років надлишок ваги
всего 10–12 кг, за 5 років життя зношує організм на 7 років, а у віці 60 – уже 70. Адже недарма говорилося в народній приказці: «Чим уже талія, тим длиннее життя».

Комментарии

Комментарии закрыты.